Події

Реколекції для наречених та новоодружених пройшли 14-16 вересня у Хмельницькому в парафії святої Анни.

Наречені були з різних куточків України, але переважно з Вінницької, Хмельницької областей, Києва та Львова. Особливістю реколекцій було те, що більша половина пар є змішаними  католицько-православними подружжями.

Для багатьох з них перебування в християнській спільноті, на реколекціях було новим досвідом. Православні та й католики відкрили для себе, що Католицька Церква дає практичні та життєві поради щодо щасливого співжиття у сім’ї.

В свідченнях на завершення реколекцій пролунали свідоцтва, що без Бога не побудуєш щасливої родини. Чоловіки та жінки це говорили з огляду на життєвий та сімейний досвід. Деякі подружжя оголосили про своє рішення практикувати спільну сімейну молитву та щороку відвідувати подібні реколекції.

Була прочитана конференція, про те як говорити одне з одним, щоби відкривати глибину у своїх відносинах, пізнавати і ставати ближчими. Для більшості пар особливим здобутком було спілкування, для декого з них це був перша проба щирого, відкритого подружнього діалогу.

Деякі пари на завершення реколекцій зізнавались, що приїхали сюди, щоби здобути папірець для настоятеля парафії про проходження передподружніх реколекцій. Бажання здобути дозвіл церковної влади для  чим скорішого одруження вже підчас реколекцій змінилося на прагнення пізнати Бога та свого подруга. Для них реколекції стали справжнім відкриттям.

Під час реколекцій пройшов молебень, учасники були запрошені до таїнства примирення. Багато учасників посповідалися вперше за багато років.

Деякі пари взагалі не мали церковного досвіду і приїхали на реколекції за порадою друзів, щоби отримати корисні поради. Але разом з практичними рекомендаціями відкрили для себе спільнотовість, як шлях збереження та розвитку подружжя, шлях християнської сім’ї.

Для них був важливиим досвід подружньої пари, яка провадила реколекції і свідчила, що життя з Богом це не життя без проблем, але шлях, що зближує, а не руйнує.

Один із організаторів реколекцій Тереза Андрущишина впевнена, що для зростання подружжя необхідне середовище віри: “Переконалася на досвіді сотень подружжів, там, де молоді входять в спільноти, набагато легше жити та будувати щасливу сім’ю. Багато сімей були врятовані від розлучення завдяки різним сімейним реколекціям”.